Katı Atık Ayrıma ve Geri Dönüşüm Makinaları İmalatı & Tesis Kurulumu

Lastik Konveyör

Lastik Konveyör Bant

Lastik Konveyör Bant

Çelik ve lastik konveyör imalatımız özel siparişlere göre üretilmektedir.

Lastik Konveyör Bant Kullanım Alanları

Kullanım alanları çok farklıdır. Temel görevi aynı olsa da, farklı tip ve türleri bulunmaktadır. Verimlilik açısından son derece faydalı olan konveyör otomasyon sistemleri, sanayide her geçen gün daha fazla aktif rol oynamaktadır. Sistemin maliyeti azdır ve üretim maliyetlerini azaltmasından kaynaklanan tasarruf sayesinde kısa vadede kendisini geri öder.

imalat sanayisinin vazgeçilmezi konveyörler, üretim hızı ve maliyet anlamında çok fazla katma değer sağlamaktadır. Yürüyen bir mekanizması vardır ve bu sistemle çalışmaktadır. İşçilik maliyetlerini minimum düzeye indirmektedir. Zaman açısından son derece tasarrufludur ve yüksek kapasitede ürün elde edilmesini sağlar. Çok sayıda sektör için konveyör otomasyon sistemleri bulunmaktadır. İmalatı yapılan bir malın veya bir ürünün daha seri ve hızlı bir şekilde farklı noktalara taşınmasını sağlayan bant sistemidir. Otomasyon teknolojisi üzerine kurulmuş ve sürekli olarak geliştirilen bir sistemdir. Dünya’nın her yerinde kullanılmakta ve ülkemizde de birçok sektörde tercih edilmektedir. Otomotiv ve baskı sanayisinde çok fazla görülmektedir. Bunun dışında Termik Santrallerinde; Kömür ve Curuf, Kireç Fabrikalarında; Kil, Maden Ocaklarında; Kuvars, Çamur, Altın ve benzeri, Cam Fabrikalarında; Kum, Cam Kırığı, Harman, Demir-Çelik Fabrikalarında; Demir Cevheri, Çikolata Fabrikalarında; Çikolata, Lastik Fabrikalarında; Kauçuk, Deterjan Fabrikalarında; Deterjan, Sülfat İşleme Tesislerinde; Sülfat, Şeker Fabrikalarında Şeker Pancarı, küspe ve Şeker taşımada kullanılır.

İmalat tesislerini yenilemek, geliştirmek ve teknolojinin her şeyini sonuna kadar kullanmak çok önemlidir. Günümüz koşullarında rekabet etmek, karlılık sağlamak ve sektöre tutunabilmenin tek ve en doğru yolu budur. Üretim yapan ve büyük hedefleri olan firmalar için konveyör otomasyon sistemleri hayati derecede önem arz etmektedir.