Katı Atık Ayrıma ve Geri Dönüşüm Makinaları İmalatı & Tesis Kurulumu

Kompaktör Pres

Kompaktör Pres Makinası

Kompaktör pres makinaları, yüksek hacimli ayıklanmamış, sınıflandırılmamış karışık belediye veya endüstriyel atıkları bir konteynere sıkıştırmak için kullanılır. Bu konteynırlar daha sonra atık toplayıcı tarafından alınıp sevk edilir.

Bir atık toplama şirketi tarafından çöpler sevk edilmeden önce, sıkıştıma sayesinde çöp hacmini azaltmak için kompaktörler kullanabilirsiniz.

İşletmenizin özel gereksinimlerine göre farklı kapasitelerde üretilebilir. Tek personel ile ve otomatik olarak kullanılırlar.

İhtiyaca Uygun Kompaktör

Bir balya makinesi ve sıkıştırıcı kompaktör arasındaki temel benzerlik, her ikisinin de malzemelerin hacmini kompakt balyalara sıkıştırmak ve hacmini azaltmak için kullanılması, en büyük fark ise işledikleri malzemelerdir. Atık miktarını sıkıştırdığınızda, atık toplama sıklığı da azalır, böylece maliyetler de azalır.

Bir balya makinesinin daha uygun mu yoksa ticari bir kompaktör mü olacağını belirlemek için iş ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi değerlendirin. Hangi sorunu çözmeyi başardığınızı belirleyin atıkları azaltmak mı yoksa daha fazlasını geri dönüştürmek mi istiyorsunuz? Bu konuda net olmak, işiniz için hangi ekipmanın en iyi olacağını belirlemenize yardımcı olur.

  • Taşınabilir sistem (Opsiyonel)
  • Etkili sıkıştırma
  • Nemli atık sıkıştırma (Opsiyonel)
  • Farklı kapasitelerde üretim

Kompaktör Pres Makinası Parametreleri

 MODELBirim PRSK-50PRSK-40PRSK-40-K (Kısa tip)
BESLEME AĞZImm1800×20001800×10001800×500
BASKI GÜCÜton504040
MOTOR GÜCÜkW221511
ÇEVRİM SÜRESİsn403020
MAKİNA EBADImm4950x2700c13502930x2700x13501900x2700x1350
AĞIRLIKton742,5

Kompaktör Pres Makinası Kullanım Faydaları

Kompaktör presler, atık ve çöpleri özellikle bir çöp sahasına göndermeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Büyük hacimli çöpleri azaltmak ve kapalı bir alana sıkıştırmak için bir kompaktör kullanılır. Daha sonra atık taşıma şirketi onu alıp çöp sahasına sevk edebilir. Sıkıştırılmış hammadde daha az yer kapladığından, sevkiyat iş yükünü azaltmada etkili olur.

  1. Atıkları sıkıştırarak toplama sıklığını önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Böylelikle atık geri dönüşüm taşıma ve iş gücü maliyetleri azalacaktır.
  2. Kompaktörler ayrıca şirketinizin ürettiği atıkları yönetmek için gerekli olan ekipman ve alan sayısını azaltmaya da olanak sağlar.
  3. Personel eğitimi basittir ve kısa sürede verilebilir.

Kompaktör Pres Makinası İmalat Servis Anlayışımız

Belediye atıklarını sıkıştırma işlemleri için iş güvenliği yönergelerine de uyumlu ve kullanımı kolay kompaktör presleri üretmekteyiz. Kompaktör Presi tamir, servis ve bakım ihtiyaçlarınızda en hızlı şekilde harekete geçmekteyiz. İşletmenizde çalışan makinaların sürekli, ekonomik ve verimli çalışması gereğinin farkındayız. Prs Makina, maksimum verimlilik ve maksimum devrede kalma, minumum enerji sarfiyatı ilkesi ile makinalar üretir.