Katı Atık Ayrıma ve Geri Dönüşüm Makinaları İmalatı & Tesis Kurulumu

Çelik Paletli Konveyör Bant

Çelik Paletli Konveyör Bant

Konveyör Bant Sistemleri ve Çelik Paletli Konveyör Bant

Bir konveyör bant sistemi, malzemelerin , hammaddelerin ve ürünlerin bir yerden diğerine hızlı ve verimli taşınması için vazgeçilmez bir mekanik taşıma sistemi parçasıdır. Keskin parçalar, ağır parçalar, el değmeden üretilen malzemeler, tehlikeli maddeler ve seri üretilen ürünlerle iştigal eden işletmeler için son derece kullanışlıdır. Çelik paletli Konveyör Bant Sistemi ise çelik paletlerle güçlenen yapısı sayesinde özellikle ağır, tehlikeli, el değmesi sakıncalı olan malları kullanan imalat endüstrilerinde vazgeçilmezdir.

Çelik Paletli Konveyör Bant Kullanmanın Faydaları

  • Konveyörler, malzemeleri hiçbir yükseklik sınırlaması olmaksızın seviyeler arasında taşımak üzere tasarlanabilir.
  • İş yerinin, işçilerin ve taşınan malzemenin güvenliğini arttırır.
  • Konveyörler, çeşitli şekil, boyut, ağırlık ve miktardaki öğeleri otomatik olarak taşıyabilir. Personel giderlerini azaltır.
  • Sistemin verimliliği artar. Az zamanda çok iş üretir.

Çelik Paletli Konveyör Bant Çeşitleri

Çelik paletli konveyörler, zincir üzerine bağlı çelik paletler veya bant ve tahrik mekanizmasından oluşur. Kullanım amacına göre farklı zincir hatve ölçüleri ve palet kalınlıklarıyla üretilir. Güçlü ve dayanıklıdır.

Diğer konveyör bant sistemi çeşitleri ise:

1-) Yapım cinslerine göre konveyör çeşitleri

Kauçuk veya PVC kaplama olan bantlarla taşıma yapanlar

Vakum veya hava ile taşıma yapanlar

Rulo (Plastik, kauçuk, metal vb) üzerinde taşıma yapanlar

Taşınacak ürün üzerindeyken alttan çalışmasını sürdürebilen konveyör sistemleri

Zincirlerin üzerinde taşıma yapanlar

2-) Taşıdığı ürün çeşidine göre konveyör çeşitleri

Henüz ambalajlanmamış gıda ürünleri taşıyan

Toz biçiminde mikro taneler bulunan ürün taşıyan

Madenlerde bulunan taş, kaya vb. maddeleri taşıya

Granül formunda ürün taşıyan

3-) Çalışma Yönlerine Göre Konveyör çeşitleri

Dönerek çalışan konveyörler bant

Eğimli sistem konveyörler

Düz sistem konveyörler

Değişken yönlü konveyörler

Seçeneklerden bir veya daha fazlasına sahip kombine konveyörler

Çelik paletli konveyör bant ihtiyacınız var ancak hangi çeşit, hangi özelliklerde olan işletmeniz için doğru tercih olur sorusu sizi yoruyorsa, risk almayın. İşletmeniz ihtiyacınıza en uygun ve uzun ömürlü çözüm olan Çelik Paletli Konveyör Bant hangisidir noktasında, konunun uzmanı mühendislerimiz ve satış ekibimiz size yardımcı olacaktır. Standart modellerimiz; 1100, 1300, 1450, 1600, 1800 mm genişliğinde 100, 152 ve 200 mm hatve zincirli, çelik paletli konveyörlerdir. Standart dışı ihtiyaçlarda ise işletmenize ve yapılan işe en uygun, kalıcı çözüm olacak tasarımlarla size özel imalatlar yapabiliriz.

Çelik Paletli Konveyör Bant Uygulama Alanları

Metal talaşı taşıma, Hurda taşıma, Geri dönüşüm, Besleyici – Aktarma, Etiketleme, Hızarlama, Isıl işlem, Ekstrüzyon, Döküm, Dövme, Parça İşleme, Ayırma ve ayıklama

Konveyör Bant Sistemlerine İhtiyaç Duyulan Sektörler

Geri dönüşüm, Madencilik, gıda sanayi, seri üretim, nakliye, makine, baskı, tekstil, otomotiv, havalimanı, elektronik, paketleme, işlenmiş gıda, ilaç, kimya, imalat sanayi vb. alanların vazgeçilmez bir parçasıdır.

İmalat Ve Servis Anlayışımız

ISO 9001-2015 standartlarına uygun, İş güvenliği yönergelerine de uyumlu ve kullanımı kolay Çelik Paletli Konveyör Bantları üretmekteyiz. PRS Makina garantisi, satış sonrası teknik servis ve yedek parça hizmetleri sayesinde işlerinizde kesintisiz günler sağlıyoruz. Koveyör bant tamir, servis ve bakım ihtiyaçlarınızda en hızlı şekilde harekete geçmekteyiz. İşletmenizde çalışan makinaların sürekli, ekonomik ve verimli çalışması gereğinin gayet farkındayız. PRS makina teknolojisi, maksimum verimlilik ve maksimum devrede kalma, minumum enerji sarfiyatı ilkesi ile makinalar üretir.