Katı Atık Ayrıma ve Geri Dönüşüm Makinaları İmalatı & Tesis Kurulumu

Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Makinası (PRSKP-2000)

Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Makinası

Briket mangal kömürü ve nargile kömürü makinası , kömür tozu briket makinesi veya kömür ekstrüderi olarak da bilinir. Karbonlaşmış kömür, fındık, meşe, zeytin çekirdeği, kayısı ve diğer meyve çekirdeklerinden karbonize olmuş tozları presleme işlemi yapmaktadır. Çeşitli kalıplar ile makinalarımız, farklı çaplarda, 15 mm’den 75 mm’ye kadar değişen kömür çubuğu, silindir, deliksiz veya delikli; kare veya küp şeklinde ekstrüde etmek için kullanılabilir. Kömür/kömür tozu uygun malzemelerdir. Düşük viskoziteli bazı malzemeler için, daha iyi şekillendirme için briketleme işleminde bağlayıcı katkısına ihtiyaç vardır.

Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Makinası

  • Extruder Pres

Karbonize Tozdan Briket Mangal Kömürü veya Nargile Kömürü Nasıl Yapılır

Karbonize tozdan briketleme, karbonize edilmiş tozun yani toz kömürün veya kaba kömürün, kırıcılardan ve eleklerden geçirilerek belli bir boyut altına indirgenmiş kömür tozuna bir veya birden fazla bağlayıcı ilavesi ile elde edilen karışımın uygun kalıplara dökülmesiyle ve belli bir basınçla sıkıştırılarak üretilmektedir. Katı taneciklerin birbirleri ile kenetlenmesinde basıncın etkisi önemlidir. Presten çıkan briketler kurutma işleminden sonra yeterli sağlamlığa erişilebilmektedir. Peletlemede olduğu gibi çok ince tane boyutuna gerek yoktur. Kömür briketlemede yapılan işlemler içinde önemli olan bir diğer konu bağlayıcı tercihidir. Üretilen briketlerin kalitesinde önemli olan parametrelerden biri de içerdiği nemdir. Normal koşullarda preslenecek karışımının nemi %8-25 arasında değişir. Pres makinasından çıktıktan sonra bu rutubetin azaltılması gerekmektedir. Rutubetin azaltılması için ısısal işlemler uygulanır veya açık havada bekletilerek nemin azalması sağlanır.

Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Makinasının Özellikleri

  1. 200-250 kg/Saat imalat kapasitesi (Kalıp cıkış çaplarına göre bu miktar değişim gösterir)Talepleriniz doğrultusunda daha yüksek kapasite ile çalışan üretimler de yapabilmekteyiz.
  2. İstenilen boyda ve çapta mamül çıkarma özelliği
  3. Yeni bir tasarım, makul yapı, basit kullanım, kolay bakım
  4. Sertleştirilmiş dişli redüktörü, küçük hacimli ve yüksek taşıma kapasitesi benimser
  5. Aşınmaya dayanıklı malzemeden imal edilmiş olup, ömürleri sıradan malzemelere göre 4-5 kat daha uzundur
  6. Makinenin kafası değiştirilebilir aşınmaya dayanıklı alaşımlı çelikten yapılmıştır ve değiştirilmesi kolaydır
  7. Sızdırmaz parçalar kullanılan bir yapıdadır çalışma sırasında sızdırmazlık sağlanmıştır
  8. Kararlı çalışma, düşük gürültü ve aşırı yük koruması
Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Makinası

Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Makinası