Katı Atık Ayrıma ve Geri Dönüşüm Makinaları İmalatı & Tesis Kurulumu

Hizmetlerimiz

PRS makina, sektördeki 28 yıllık makina imalat tecrübesini, mühendislik, Ar-Ge ve know how desteği ile birleştirerek katı atık ayırma tesisi, ambalaj atığı ayırma tesisi, atıktan türetilmiş atık hazırlama tesisi, atıktan enerji üretim tesisi “Anahtar Teslimi” çözümleri de sunmaktadır. Yurtdışı ( Mısır ve Litvanya) ve Yurtiçi (Mensan) bitirip teslim ettiğimiz komple tesisler bir sonraki proje çalışmaları için hem referans niteliğindedir, hem de daha iyileri için birer basamak. 

Projelendirme ve Tasarım

Proje tasarımındaki ilk hedef müşterinin ihtiyacını anlamaktır.

Bu aşamadan sonra ihtiyaca yönelik çözüm üretme aşaması başlar.

AR-GE (Araştırma – Geliştirme) faaliyetlerini takiben, ürün ya da sistem tasarımı yapılır.

Tasarım aşaması ilgili mühendislik hesaplamaları ile doğrulandıktan sonra projelendirme çalışmaları başlatılır.

Şirketimiz endüstriyel makina imalatı ve komple tesis teslimi konularında kendi alanlarında uzman  mühendisler ile gerekli hesaplamalar ve modellemeler yapmaktadır.

Makina İmalatı

Makina imalatı, yüksek üretim teknolojisinin kullanıldığı bir imalat alanıdır.

Uzman bir ekiple yeni teknolojiyi takip eden, innovasyon, ar-ge eksenli çalışma sistemimizden ödün vermeden ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde anlayıp projelendirerek makina üretim aşamasına geçiyoruz.

ISO 9001:2015 standartları yönergelerine uygun olarak ürettiğimiz makinaların sorumluluğunu alarak uzun yıllar destek sağlamaya ve geliştirmeye devam ediyoruz.

İşletmenizde çalışan makinaların sürekli, ekonomik ve verimli çalışması gereğinin gayet farkındayız. PRS makina teknolojisi, maksimum verimlilik ve maksimum devrede kalma, minumum enerji sarfiyatı ilkesi ile makinalar üretir. 

AR-GE

Ar-Ge, PRS Makina büyümemizdeki en önemli süreçlerden biridir. Şirketimizin büyüme hedefleri doğrultusunda her geçen gün şekillenmektedir.

Ar-Ge departmanına yaptığımız yatırımlar kaynaklarımızın önemli bir bölümünü kapsıyor ve bu oran her yıl artarak devam ediyor. Sektördeki tüm yenilikleri takip eden deneyimli mühendislerimiz sayesinde kendi kalıbımızda tasarlanıp üretilen ve hedef pazarlara uygun olarak üretilen ürünlerimiz rekabetçi teknolojilerle desteklenmektedir.

Ürettiğimiz makinaları kullana müşterilerden de gelen destek talepleri  ayrıca Ar-Ge departmanı tarafından değerlendirilerek daha kaliteli ve güvenilir sistemler geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Periyodik Bakım &

Onarım

Endüstriyel makineler kuruluşunuzun net üretimi, etkinliği ve hatta kârında doğrudan bir rol oynar. Bu nedenle, her ekipmanın işlevselliğini sağlamak ve sorunların ortaya çıkmasını önlemek ve sorun çıkar çıkmaz gidermek çok büyük öneme sahiptir.

Makine bakımı çeşitli nedenlerden dolayı üretim kilometre taşlarına ulaşmak için doğrudan kritiktir. Ekipmanınız en iyi durumda olduğunda, gecikme ve diğer sorunlar daha az olasıdır. Bakım ayrıca, endüstriyel proseslerinizin ve çıktılarınızın kalitesini iyileştirebilecek sorunları ortaya çıkar çıkmaz ve çıkmadan önce ele almaya çalışır.

Ve düzgün çalışan makineler, tüm tesis için iş yükünü hafifletir. 

Elbette, bir bakım planını bir araya getirmenin ilk maliyeti oldukça önemli olabilir, ancak bu, iyi işleyen ve bakımlı ekipmana sahip bir tesisi işletmekten elde edeceğiniz zaman ve para tasarrufu ile yolun ilerleyen kısmında dengelenecektir.

Son olarak bakım, tesisde istenmeyen kazaların önlenmesine yardımcı olur; bu, çalışanlarınızın sağlığını ve refahını sağlamanın yanı sıra işçiliğinizin kalitesini korumak için önemlidir

Modifikasyon

İşletmenizde yıllardır çalışan makinalar periyodik bakım ve onarımları yapılmasına ve düzgün çalışmasına rağmen teknolojik gelişmelerin gerisinde kaldığı için yeni ihtiyaçlara cevap veremeyebilirler.  Mevcut makinalarınızın günün getirdiği ihtiyaçlara cevap verebilmesi için her tür modifikasyonu, uzman ve tecrübeli kadromuzla yapmaktayız.